| 10 IN STOCK |
|
Ships in 7 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
Intel Core i3-10105F 3.7GHz Comet Lake-S 6MB Smart Cache Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i3-13100F 3.4GHz (4.5 Turbo) 4-Core LGA 1700 Desktop Processor (Raptor Lake)
| IN STOCK |
AMD Ryzen 3 4100 3.8GHZ 4 Core L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i5-10400 2.9GHz 6 Core LGA1200 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600 AM4 3.5GHz 32MB Desktop Processor (Tray Version)
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700F 4.9GHz Alder Lake CPU LGA1700 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 9 7900 3.7GHz (5.4 Turbo) 12 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i3-12100 Alder Lake CPU LGA 1700 3.3 GHz Quad-Core 60W 12MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 5700X 3.4 GHz 8-Core AM4 Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-13700F 2.1GHz (5.2 Turbo) 16 Core LGA 1700 Desktop Processor Boxed (Raptor Lake)
| IN STOCK |
Intel Core i5-12400F 2.5GHz 6 Core LGA1700 Desktop Processor OME/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 7600 3.8GHz (5.1 Turbo) 6 Core AM5 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-9700 3GHz Coffee Lake 12MB Cache Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i5-12600K 12th Gen Alder Lake 10-Core 3.7 GHz (4.9 Turbo) LGA 1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7800X3D 4.2GHz 8 Core L3 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
| SERIES | Intel® Core™ i5 |
| CPU SOCKET | LGA 1700 |
| NUMBER OF CORES | 10 |
| OPERATING FREQUENCY | 4.9 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 4.9 GHz |
| CORE NAME | Alder Lake |
| NUMBER OF THREADS | 16 |
| CACHE | 20 MB |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Not available |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM, DDR5-SDRAM |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 20 |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 128 GB |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 5.0, 4.0 |