| 30 IN STOCK |
|
Ships in 7 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
Intel Pentium Gold G6405 4.1GHz 2 Core LGA 1200 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i7-13700K 3.4GHz 16 Core LGA 1700 Desktop Processor OEM/Tray (Raptor Lake)
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 5800X 3.8GHz L3 AM4 CPU Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Wraith Stealth Cooler Ryzen 7 5700G 3.8GHz 16MB L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i3-12100 Alder Lake CPU LGA 1700 3.3 GHz Quad-Core 60W 12MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen Threadripper PRO 5965WX 3.8GHz 24 Core sWRX8 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i9-12900 2.40GHz Alder Lake S 30MB Cache Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i3-10105F 3.7GHz Comet Lake-S 6MB Smart Cache Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 9 7900 3.7GHz (5.4 Turbo) 12 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 9 7900X 4.7GHz 12 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 9 5950X 3.4GHz 64MB L3 AM4 CPU Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 7600 3.8GHz (5.1 Turbo) 6 Core AM5 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i5-12500 Alder Lake CPU LGA 1700 3.0 GHz 6-Core 18MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700F 2.1GHz 12 Core LGA 1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 7600X 4.7GHz 6 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
| SERIES | Intel Core Ultra 5 |
| CPU SOCKET | LGA 1851 (Socket V1) |
| NUMBER OF CORES | 14 |
| OPERATING FREQUENCY | 5 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5 GHz |
| CORE NAME | Arrow Lake |
| CACHE | 24 MB |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Intel Graphics |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 300 MHz |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR5-SDRAM |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 24 |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 192 GB |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 4.0, 5.0 |