| 8 IN STOCK |
|
Ships in 7 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
AMD Ryzen 9 7900 3.7GHz (5.4 Turbo) 12 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 5800X 3.8GHz L3 AM4 CPU Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i7-13700F 2.1GHz 16 Core LGA 1700 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 8500G 3.5 GHz 6-Core Socket AM5 16MB L3 Cache Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
Intel Pentium Gold G6405 4.1GHz 2 Core LGA 1200 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7800X3D 4.2GHz 96MB 8 Core L3 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Comet Lake Intel Core i5-10400 2.90Ghz 12MB Cache CPU Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i3-13100F 3.4GHz 4 Core LGA1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
Intel Core i3-12100 Alder Lake CPU LGA 1700 3.3 GHz Quad-Core 60W 12MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-13700F 2.1GHz (5.2 Turbo) 16 Core LGA 1700 Desktop Processor Boxed (Raptor Lake)
| IN STOCK |
Intel Core i7-9700 3GHz Coffee Lake 12MB Cache Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz 32MB L3 AM4 CPU Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600G Wraith Stealth Cooler Zen 3 3.9GHZ 16MB L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i3-10105 3.7GHz 4 Core LGA1200 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600 3.5 GHz Six-Core AM4 Desktop Processor
| IN STOCK |
| SERIES | Intel Core Ultra 7 |
| CPU SOCKET | FCLGA1851 |
| NUMBER OF CORES | 20 |
| OPERATING FREQUENCY | 5.2 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5.3 GHz |
| CORE NAME | Arrow Lake |
| NUMBER OF THREADS | 20 |
| CACHE | 30 MB |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Not available |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR5-SDRAM |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 24 |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 192 GB |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 4.0, 5.0 |