Xilence Performance X Series XP850MR9.2 power supply unit 850 W 20+4 pin ATX ATX Black, Red by Xilence
Xilence Performance X Series XP850MR9.2 power supply unit 850 W 20+4 pin ATX ATX Black, Red Image
4 IN STOCK
Ships in 7 days
Key Features
  • 850 W 100 - 240 V
  • Motherboard power connector: 20+4 pin ATX
  • PC ATX 80 PLUS Gold
  • Active 14 cm
  • Black, Red
See full specifications
See product description
Details
Specifications
POWER PROVIDED 850 W
FORM FACTOR ATX
INPUT VOLTAGE 100 - 240 V
MOTHERBOARD CONNECTOR 20+4 pin ATX
CPU POWER CONNECTOR 1
SATA POWER CONNECTOR 6
PCI EXPRESS CONNECTOR 3
FANS 1 fan(s)
FAN DIAMETER 14 cm
POWER PROTECTION FEATURES Over current, Over power, Over voltage, Short circuit, Under voltage
DIMENSIONS 150 mm
MODULAR Semi-Modular
COLOR Black, Red
COOLING TYPE Active
ENERGY EFFCIENCY 92%