| 3 IN STOCK |
|
Ships in 9 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
AMD Ryzen 5 8500G 3.5 GHz 6-Core Socket AM5 16MB L3 Cache Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700F 2.1GHz 12 Core LGA 1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
Intel Core i9-12900KF 3.2 GHz 16-Core LGA1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz 32MB L3 AM4 CPU Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7700 3.8GHz (5.3GHz Turbo) 8 Core AM5 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600G Wraith Stealth Cooler Zen 3 3.9GHZ 16MB L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen Threadripper Pro 5975WX 3.6GHz L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700F 4.9GHz Alder Lake CPU LGA1700 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700 Alder Lake CPU LGA 1700 2.1 GHz 12-Core 65W 25MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i9-12900 2.40GHz Alder Lake S 30MB Cache Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i5-12500 Alder Lake CPU LGA 1700 3.0 GHz 6-Core 18MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Box Pentium Gold G6600 4.2Ghz 4M Comet Lake Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7700X 4.5GHz 8 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i5-12600KF 3.7 GHz 10-Core LGA 1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700 2.1GHz 12 Cores LGA 1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
| SERIES | AMD Ryzen™ 7 |
| SERIES | AMD Ryzen™ 7 |
| CPU SOCKET | Socket AM5 |
| CPU SOCKET | Socket AM5 |
| NUMBER OF CORES | 8 |
| NUMBER OF CORES | 8 |
| OPERATING FREQUENCY | 4.1GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5 GHz |
| NUMBER OF THREADS | 16 |
| NUMBER OF THREADS | 16 |
| CACHE | 16 MB |
| CACHE | 16 MB |
| MANUFACTURING PROCESS | 4 nm |
| MANUFACTURING PROCESS | 4 nm |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Not available |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Not available |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR5-SDRAM |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR5-SDRAM |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 4.0 |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 4.0 |