Samsung ViewFinity S49C950UAU computer monitor 124.5 cm (49") 5120 x 1440 pixels DQHD LED Black by Samsung
Samsung ViewFinity S49C950UAU computer monitor 124.5 cm (49
23 IN STOCK
Ships in 7 days
Key Features
  • Home 124.5 cm (49") LED VA
  • DQHD 5120 x 1440 pixels 32:9
  • 120 Hz 5 ms 350 cd/m² 3000:1
  • Flicker-free technology
  • G 44 kWh 44 W
See full specifications
See product description
Details
Home 124.5 cm (49") LED VA
DQHD 5120 x 1440 pixels 32:9
120 Hz 5 ms 350 cd/m² 3000:1
Flicker-free technology
G 44 kWh 44 W
Specifications
SCREEN SIZE 124.5 cm (49")
RESOLUTION 5120 x 1440 pixels
WIDESCREEN UltraWide
DISPLAY TYPE VA
REFRESH RATE 120 Hz
VIEWING ANGLE 178°
DISPLAY COLORS 1.07 billion colours
BRIGHTNESS 350 cd/m²
CONTRAST RATIO Curved
RESPONSE TIME 5 ms
ASPECT RATIO 32:9
INPUT CONNECTORS 2
BUILT-IN SPEAKERS Yes
AC INPUT VOLTAGE 100 - 240 V
COLOR Black
DIMENSIONS 1147.6 mm