Supermicro CSE-LA25TQC-R609LP computer case Rack Black 600 W by Super Micro
Supermicro CSE-LA25TQC-R609LP computer case Rack Black 600 W Image
9 IN STOCK
Ships in 7 days
Key Features
  • 2U chassis support max. motherboard size - ATX 12" x 10", E-ATX 12" x 13", EE-ATX 13" x 13.68". Support up to ATX 12"x13" MB with rear 2.5" HDD option installed
  • 8x 3.5"(tool-less) or 2.5"(screw) hot-swap SAS3/SATA drive bay Optional 2x 3.5" fixed drive bay, Optional rear 2x 2.5" hot-swap drive bay kit
  • 2U 8-Slot 12G Backplane for 8x 3.5" SAS3/SATA HDD/SSD
  • 600W / 650W 1U Redundant Power Supply
  • 7 low-profile expansion slot(s)
  • 3x 80mm heavy duty fan(s) with PWM fan(s) speed control
  • Support Service Tag for system information
  • OEM Only, MOQ Applies
See full specifications
See product description
Details
OEM Only, MOQ Applies
Specifications
FORM FACTOR Rack
MOTHERBOARD COMPATIBILITY ATX, EATX
POWER SUPPLY INCLUDED Yes
COLOR Black
INTERNAL 3.5 8
INTERNAL 2.5 2
PORTS 2
REAR FAN SUPPORTED 3x 80mm
REAR FAN INSTALLED 3x 80mm
DIMENSIONS 437 mm