| OUT OF STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 RAM PC3200 Aegis CL16 Dual Channel Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-28800 3600MHz Ripjaws V for Intel CL16 (16-19-19-39) Dual Channel kit (2x16GB) Black
| IN STOCK |
4GB Silicon Power DDR4-2400, CL17, UDIMM, Single Module
| IN STOCK |
8GB Crucial 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 3200MHz Sniper X PC4-25600 CL16 Dual Channel Kit (2x 8GB) Urban Camo
| IN STOCK |
32GB G.Skill Flare X DDR4 3200MHz PC4-25600 for AMD Ryzen CL16 Quad Channel Kit (4x8GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston FURY Beast 3200MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Trident Z 3200Mhz PC4-25600 CL16 (16-18-18-38) 1.35V Quad Channel Kit (4x8GB)
| IN STOCK |
32GB Crucial 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2 V 288-pin DDR4 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 2400MHz Sniper X PC4-19200 CL17 Dual Channel Kit (2x 16GB) Classic Camo
| IN STOCK |
32GB Team Group T-Force Vulcan Z DDR4 3200MHz CL16 Dual Channel Kit (2x 16GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston FURY Beast 3600MHz DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3600Mhz PC4-28800 CL18 1.35V Dual Channel Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3200Mhz PC4-25600 CL16 1.35V Dual Channel Kit (2x8GB) for Intel
| IN STOCK |
Compact Low-Profile Heatsink Design
SPECTRIX D35G's composed and understated triangular outline is specifically designed for gamers with unique personalities. The D35G's small heatsink allows for easy installation in small chassis.
Top Quality RAM for High Durability
The SPECTRIX D35G has undergone strict selection and screening procedures, passing reliability and compatibility tests, and delivers a strong and durable product that epitomizes the highest of quality!
RGB Your Way
Set the RGB lighting the way you want it. Choose from different effects (static, breathing, and comet) or sync the lights with your favorite jams via Music Mode. All this can be done through RGB control software from all the major motherboard brands.
Create Personalized Lightshow with XPG Prime
XPG Prime lighting control software not only allows you to set unique DRAM lighting effects, you can also sync all Prime supported XPG RGB products to create imaginative light shows and shape your own Prime ecosystem.
Works with the Latest AMD Platforms
ADATA memory have been tested and verified to work with the latest AMD platforms for hassle-free compatibility and excellent overclocking performance.
Supports Intel® XMP 2.0
Intel® Extreme Memory Profile (XMP) 2.0 makes overclocking a snap and enhances system stability. Instead of adjusting individual parameters in BIOS, you can do it right through your PC's operating system.
| CAPACITY | 16GB |
| MEMORY TYPE | DDR4 |
| MEMORY SPEED | 3200 MHz |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Single |
| CAS LATENCY | 16 |
| VOLTAGE | 1.35 V |
| ERROR CHECKING | No |
| BUILT-IN RGB | Yes |
| REGISTERED | Unregistered (unbuffered) |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288-pin DIMM |
| CONFIGURATION | 1 x 16 GB |
| FEATURES | Yes |