| 20 IN STOCK |
|
Ships in 7 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
Intel Core i9-12900F Alder Lake CPU LGA 1700 2.4 GHz 16-Core 65W 30MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen Threadripper PRO 5955WX 4GHz 16 Core sWRX8 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen Threadripper PRO 5965WX 3.8GHz 24 Core sWRX8 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 4500 3.6GHz 8MB AM4 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600GT 3.6 GHz 6-Core Socket AM4 16MB L3 Cache Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
Intel Core i5-10400 2.9GHz 6 Core LGA1200 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i3-12100F Alder Lake CPU LGA 1700 3.3 GHz Quad-Core 58W 12MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i3-13100F 3.4GHz (4.5 Turbo) 4-Core LGA 1700 Desktop Processor (Raptor Lake)
| IN STOCK |
AMD Ryzen 9 7900X 4.7GHz 12 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 7600 3.8GHz (5.1 Turbo) 6 Core AM5 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i3-13100F 3.4GHz 4 Core LGA1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-9700 3GHz Coffee Lake 12MB Cache Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i3-12100F 3.3GHz 4 Core LGA1700 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i7-9700 Coffee Lake 3GHz 12MB Cache Desktop Processor OEM/Tray Version
| IN STOCK |
AMD Ryzen 9 5950X 3.4GHz 64MB L3 AM4 CPU Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
| SERIES | Intel® Core™ i5 |
| CPU SOCKET | LGA 1700 |
| CPU SOCKET | LGA 1700 |
| NUMBER OF CORES | 10 |
| NUMBER OF CORES | 10 |
| OPERATING FREQUENCY | 4.7 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 4.7 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 4.7 GHz |
| CORE NAME | Raptor Lake |
| CORE NAME | Raptor Lake |
| NUMBER OF THREADS | 16 |
| NUMBER OF THREADS | 16 |
| CACHE | 20 MB |
| CACHE | 20 MB |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Not available |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Not available |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM, DDR5-SDRAM |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM, DDR5-SDRAM |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 20 |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 20 |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 192GB |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 192GB |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 4.0, 5.0 |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 4.0, 5.0 |