LG 27MR400-B.AEUQ computer monitor 68.6 cm (27") 1920 x 1080 pixels Full HD LED Black by LG
LG 27MR400-B.AEUQ computer monitor 68.6 cm (27
Key Features
  • 27" FHD (1920 x 1080) IPS Display
  • 100Hz Refresh Rate & AMD FreeSync™
  • Dynamic Action Sync & Black Stabilizer
  • Reader Mode & Flicker Safe
  • OnScreen Control & Auto Input Switch
  • 3-Side Virtually Borderless Display
See full specifications
See product description
Details
Reader Mode & Flicker Safe
Specifications
SCREEN SIZE 68.6 cm (27")
RESOLUTION 1920 x 1080 pixels
SUPPORTED RESOLUTIONS 1920 x 1080 (HD 1080)
DISPLAY TYPE IPS
ANTI-GLARE Matt
REFRESH RATE 100 Hz
VIEWING ANGLE 178°
DISPLAY COLORS 16.78 million colours
BRIGHTNESS 220 cd/m²
CONTRAST RATIO Flat
RESPONSE TIME 1 ms
ASPECT RATIO 16:9
INPUT CONNECTORS No
BUILT-IN SPEAKERS No
AC INPUT VOLTAGE 100 - 240 V
AC INPUT FREQUENCY 50/60 Hz
COLOR Black
DIMENSIONS 611.7 mm