| OUT OF STOCK |
AMD Ryzen 7 5700X 3.4 GHz 8-Core AM4 Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600 3.5 GHz Six-Core AM4 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700 2.1GHz 12 Cores LGA 1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600GT 3.6 GHz 6-Core Socket AM4 16MB L3 Cache Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
AMD Wraith Stealth Cooler Ryzen 7 5700G 3.8GHz 16MB L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i3-12100 4.3GHz 4 Core LGA1700 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7700X 4.5GHz L3 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i7-13700KF 3.4GHz 16 Cores Desktop Processor OEM/Tray (Raptor Lake)
| IN STOCK |
AMD Ryzen Threadripper Pro 5975WX 3.6GHz L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i5-12400F Alder Lake CPU LGA 1700 2.5 GHz 6-Core 65W 18MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i9-12900KF 3.2 GHz 16-Core LGA1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Pentium Gold G6405 4.1GHz 2 Core LGA 1200 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i5-10400 2.9GHz 6 Core LGA1200 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 7600X 4.7GHz 6 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 7600 3.8GHz (5.1 Turbo) 6 Core AM5 Desktop Processor
| IN STOCK |
| SERIES | Intel® Core™ i5 |
| CPU SOCKET | LGA 1700 |
| NUMBER OF CORES | 10 |
| OPERATING FREQUENCY | 4.6 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 4.6 GHz |
| CORE NAME | Raptor Lake |
| NUMBER OF THREADS | 16 |
| CACHE | 20 MB |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Not available |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM, DDR5-SDRAM |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 20 |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 192GB |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 5.0, 4.0 |