| 100+ IN STOCK |
|
Ships in 10 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
StarTech.com Cisco SFP-GE-S Compatible SFP Module - 1000BASE-SX - 1GbE Multimode Fiber MMF Optic Transceiver - 1GE Gigabit Ethernet SFP - LC- DDM Cisco IE3400, IE3300, IE3200
| IN STOCK |
StarTech Cisco Compatible QSFP + Module 40GbE Multimode Fiber MMF Optic Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech.com Extreme Networks 10338 Compatible SFP+ Module (SFP+ to RJ45) - 10GE Gigabit Ethernet SFP+
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco Meraki MA-SFP-1GB-TX Compatible SFP to RJ45 Transceiver Module- Cisco Meraki MS225, MX400, MS250
| IN STOCK |
StarTech Juniper SFP To RJ45 Cat6 Cat5e Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco GLC-T Compatible SFP to RJ45 Transceiver Module – 1000BASE-T - Cisco Firepower, ASR920, IE2000
| IN STOCK |
StarTech.com MSA Uncoded SFP Transceiver Module - 1000BASE-BX - 10 GbE Gigabit Ethernet BiDi Fiber (SMF) (SFP1000BXDST)
| IN STOCK |
StarTech Arista SFP to RJ45 Cat6 Cat5e Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech.com HPE J8177C Compatible SFP Transceiver Module - 1000BASE-T - SFP to RJ45 - 1GE Gigabit Ethernet SFP- HPE 1810, 1820, 2530
| IN STOCK |
Netgear Fiber Gigabit 1000Base-LX (LC) SFP GBIC Module Network Transceiver Module
| IN STOCK |
Netgear SFP 1G Ethernet Fiber Module Managed Switches
| IN STOCK |
StarTech MSA Compliant SFP+ Network Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech MSA Uncoded SFP+ Network Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech Dell Compatible SFP Module
| IN STOCK |
StarTech Dell EMC SFP-10G-LR Compatible 10GbE Single Mode Fiber SMF Optic Network Transceiver
| IN STOCK |
| TRANSFER RATE | 10000 Mbit/s |
| INTERFACE | SFP+ |
| MAX DISTANCE | 10000 m |
| TEMPERATURE | 0 - 70 °C |
| TRANSCEIVER TYPE | Fiber optic |
| CONECTION TYPE | LC |
| WEIGHT | 22 g |
| POWER CONSUMPTION | 1.2 W |
| WAVELENGTH | 1310 nm |
| DIGITAL DIAGNOSTICS MONTORING (DDM) | Yes |
| NETWORKING STANDARDS | IEEE 802.3ae |