| OUT OF STOCK |
Noctua Chromax 140mm CPU Cooler - Black
| IN STOCK |
der8auer Delid Die Mate X - CPU IHS Heatsink Removal Tool for Skylake X and Kaby Lake X CPUs
| IN STOCK |
Cooler Master MasterLiquid ML360R RGB 120mm Liquid CPU Cooler
| IN STOCK |
Enermax AXE 140MM Silent Edition Processor Cooler
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black 140mm 1500RPM CPU Cooler
| IN STOCK |
der8auer Delid Die Mate 2 - CPU IHS Heatsink Removal Tool
| IN STOCK |
Akasa CPU 92mm CPU Processor Cooler - Black, Silver
| IN STOCK |
Arctic P12 120mm CPU Processor Cooler - Black
| IN STOCK |
be quiet Shadow Rock Slim 2 CPU Air Cooler
| IN STOCK |
Thermal Grizzly AMD AM5 M4 Backplate
| IN STOCK |
Noctua NH-L9i Processor Cooler
| IN STOCK |
Startech FAN1156PWM Processor CPU Cooler
| IN STOCK |
der8auer Delid-Die-Mate for Intel 13th Gen
| IN STOCK |
der8auer RYZEN 3000 OC Custom Mounting Frame
| IN STOCK |
Noctua CPU Cooler NH-D15 S2011/1156/1155/1150/AM2/2+/3/3+/FM1/2/2+ 140mm 12V Retail
| IN STOCK |
EFFICIENT
COOLING POWER
Two direct contact copper heat pipes effectively transfer heat for optimal dissipation through the heat sink tower. The 92mm PWM fan outputs balanced airflow for performance and silence.
NEW FAMILY APPEARANCE
The AG200 adopts a new DeepCool family design and features a unique matrix fin array that densely packs each fin for a neat and firm construction.
EASY INSTALLATION
Compatible with multiple socket platforms from Intel and AMD with support for the latest changes. Ensure a proper mount pressure with the included brackets for a seamless installation.
| SOCKET COMPATIBILITY | LGA 1150 (Socket H3), LGA 1151 (Socket H4), LGA 1155 (Socket H2), LGA 1200 (Socket H5), LGA 1700, Socket AM4, Socket AM5 |
| ROTATION SPEED (RPM) | 3050 RPM |
| AIR FLOW | 36.75 cfm |
| MAX NOISE LEVEL | 30.5 dB |
| FAN SIZE (DIAMETER) | 9.2 cm |
| NUMBER OF FANS | 1 fan(s) |
| TYPE | Air cooler |
| DIMENSIONS | 119 mm |
| WEIGHT | 304 g |
| COLOR | Aluminium, Black |