| 40 IN STOCK |
|
Ships in 7 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
500GB Samsung 980 M.2 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
4TB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Internal Solid State Drive - Black
| IN STOCK |
1TB Kingston KC600 2.5-inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Samsung 980 M.2 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
250GB Western Digital Blue SA510 M.2 Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
3.84TB Axiom Enterprise Pro EP650 2.5Inch SFF Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Axiom 3.5 Inch Serial ATA Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
960GB AData SU650 2.5-inch SATA 6Gb/s SSD Solid State Disk 3D NAND
| IN STOCK |
128GB KingSpec 1.8-inch SATA III 6Gbps SSD Solid State Disk (JMicron JMF608 Controller)
| IN STOCK |
2TB Kingston Technology FURY Renegade M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
256GB Team Group T-Force Vulcan Z 2.5 Inch Serial ATA III 3D NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
250GB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Serial ATA III V-NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
| CAPACITY | 960 GB |
| INTERFACE TYPE | Serial ATA III |
| FORM FACTOR | 2.5" |
| DATA TRANSFER RATES | 6 Gbit/s |
| RANDOM READ (4K) IOPS | 560 MB/s |
| RANDOM WRITE (4K) IOPS | 530 MB/s |
| FLASH STORAGE DETAILS | 3D TLC NAND |
| OPERATING TEMPERATURE | 0 - 70 °C |
| MTBF | 2000000 h |
| SPECIAL FEATURES | 256-bit AES |
| DIMENSIONS | 100 mm |
| WEIGHT | 92.34 g |