| 2 IN STOCK |
|
Ready to ship today Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
NGS GHX-600 2,4GHz Wireless Gaming Headset, Stereo 7.1, Black
| IN STOCK |
Logitech H110 Stereo Headset - Black,Grey
| IN STOCK |
Logitech H340 Binaural USB3.0 Wired Headset - Black
| IN STOCK |
Logitech G G733 Gaming Headset - White
| IN STOCK |
NGS LED Gaming Headset with LED Lights and PS4/XboxOne/PC Compatible
| IN STOCK |
Logitech H390 Stereo Headset - Black
| IN STOCK |
Corsair HS70 Pro Wireless Gaming Headset w/Microphone - Black
| IN STOCK |
Logitech H570e Monaural Headset - Black
| IN STOCK |
NGS VOX805 USB-C Stereo Headset, White
| IN STOCK |
Logitech H150 Stereo Headset - Coconut
| IN STOCK |
Logitech H960 Binaural Stereo Headset - Black
| IN STOCK |
Logitech H570e Binaural Headset - Black
| IN STOCK |
NGS VOX805 USB-C Stereo Headset, Black
| IN STOCK |
NGS MSX11PRO, Gaming and Multimedia Headphones with 3.5mm Jack Adapter
| IN STOCK |
Adesso Stereo Gaming Headset With Microphone
| IN STOCK |
Meet G733, a gaming headset designed to suit your style. Embrace total wireless with 2.4 GHZ LIGHTSPEED wireless, featuring up to 20 m of range and up to 29 hours of battery life.
Customize how you look and sound in G HUB with dual-zone, front-facing LIGHTSYNC RGB and Blue VO!CE real-time voice filters.
G733 features advanced audio technologies, including 40 mm PRO-G audio drivers, internal acoustic chambers, and DTS Headphone:X 2.0.
Play your way with four colorways to choose from and play with comfort with a comfortable, reversible headband, dual-layer memory foam earcups, and a lightweight headset that weighs just 278 g.
| CONNECTIVITY | Wireless |
| COLOR | White |
| EAR COUPLING | Circumaural |
| HEADPHONE FREQUENCY | 20 - 20000 Hz |
| IMPEDANCE | 39 Ω |
| DRIVER UNIT | 4 cm |
| MICROPHONE FREQUENCY | 100 - 10000 Hz |
| WEIGHT | 278 g |