| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16.0TB OWC Mercury Elite Pro Quad - Four-Drive USB 3.2 (10Gb/s) External Storage Solution with SoftRAID
| IN STOCK |
1TB Apricorn Aegis Padlock Fortress USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
4TB AData Black HD650 Durable USB3.1 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
12TB WD Elements Desktop USB 3.0 External Hard Drive
| IN STOCK |
2TB AData Durable HD330 2.5-inch External Hard Disk Drive, USB3.2, Black
| IN STOCK |
5TB Silicon Power D30 USB3.0 Ultra-Slim 15mm Portable Hard Drive
| IN STOCK |
1TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB AData HD710M Pro USB3.2 External Hard Drive Military Grade Anti-Shock, Camouflage
| IN STOCK |
OWC 2TB Thunderbolt 5 Bus-Powered Portable NVMe SSD External Storage Solution
| IN STOCK |
10TB Seagate Expansion USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
| CAPACITY | 1TB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 FireWire 400 eSATA |
| DATA TRANSFER RATES | USB2.0 - 480MB/sec eSATA - 3GB/sec FireWire - 400 400MB/sec |
| HDD DETAILS | 3.5" Seagate hard drive, 7200rpm |
| DIMENSIONS | 190.5 x 35.56 x 160.2mm |
| WEIGHT | 0.9kg |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows Vista, Windows XP, Windows 2000 Pro Mac OSx 10.3, 10.4 |
| ACCESSORIES INCLUDED | FreeAgent software and documentation FireWire cable USB2.0 cable AC power cable Quick start guide Note: eSATA cable is not included |
| SPECIAL FEATURES | FireWire software included, preloaded on drive |
| DEVICE TYPE | External Hard Drive |
| COLOUR | Black/orange |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 5 years warranty |