Samsung S27C364EAU computer monitor 68.6 cm (27") 1920 x 1080 pixels Full HD LCD Black by Samsung
Samsung S27C364EAU computer monitor 68.6 cm (27
13 IN STOCK
Ships in 7 days
Key Features
  • Office 68.6 cm (27") LCD VA
  • Full HD 1920 x 1080 pixels 16:9
  • 75 Hz 4 ms 250 cd/m² 3000:1
  • AMD FreeSync Flicker-free technology
  • E 20 kWh 20 W
See full specifications
See product description
Details
Office 68.6 cm (27") LCD VA
75 Hz 4 ms 250 cd/m² 3000:1
E 20 kWh 20 W
Specifications
SCREEN SIZE 68.6 cm (27")
RESOLUTION 1920 x 1080 pixels
DISPLAY TYPE VA
REFRESH RATE 75 Hz
VIEWING ANGLE 178°
DISPLAY COLORS 16.7 million colours
BRIGHTNESS 250 cd/m²
CONTRAST RATIO Curved
RESPONSE TIME 4 ms
ASPECT RATIO 16:9
BUILT-IN SPEAKERS No
COLOR Black
DIMENSIONS 622.6 mm