| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
4TB Seagate Basic USB 3.2 External Hard Drive Grey
| IN STOCK |
16.0TB OWC Mercury Elite Pro Quad - Four-Drive USB 3.2 (10Gb/s) External Storage Solution with SoftRAID
| IN STOCK |
2TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Blue)
| IN STOCK |
2TB AData HD720 Waterproof Shockproof USB3.1 Portable 2.5-inch Hard Drive - Blue/Black Edition
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25A3 USB 3.1 Gen 1 Portable Hard Drive - Black - Rugged Edition
| IN STOCK |
4TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Red
| IN STOCK |
2TB Apricorn Aegis Padlock DT FIPS USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
5TB Apricorn Aegis Fortress External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Apricorn Aegis Padlock Fortress USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
| CAPACITY | 750GB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 |
| DATA TRANSFER RATES | Up to 480 MBps |
| HDD DETAILS | 3.5" HDD, SATA, 7200rpm, 8MB cache |
| DIMENSIONS | 4.1cm x 16.3cm x 19.1cm (WxDxH) |
| WEIGHT | 0.5kg |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Microsoft Windows 2000, Microsoft Windows XP Home Edition, Microsoft Windows XP Professional, Apple MacOS X 10.3.9 or later, Microsoft Windows Vista, Apple MacOS X 10.4.6 or later |
| ACCESSORIES INCLUDED | AC adapter |
| SPECIAL FEATURES | Backup solution |
| DEVICE TYPE | External Hard Drive |
| COLOUR | Black/orange |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 5 years manufacturers warranty |