| 45 IN STOCK |
|
Ships in 11 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
Cisco GLC-SX-MMD SFP (mini-GBIC) Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech Dell Copatible SFP To RJ45 Cat6 Cat5e Gigabit Ethernet SFP Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech Juniper Compatible SFP To RJ45 Cat6/Cat5 Copper Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech MSA Compliant SFP+ Network Transceiver Module
| IN STOCK |
Ubiquiti 10000Mbit/s 850nm Fiber Optic Network Transceiver Module (2 Pack) - Silver
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco GLC-LH-SM Compatible SFP Transceiver Module -1000BASE-LX/LH - 1GE Gigabit Ethernet SFP - LC - Cisco IE3400, IE3300, IE3200
| IN STOCK |
Netgear SFP 1G Ethernet Fiber Module Managed Switches
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco GLC-T Compatible SFP to RJ45 Transceiver Module – 1000BASE-T - Cisco Firepower, ASR920, IE2000
| IN STOCK |
StarTech.com MSA Uncoded SFP+ Transceiver Module - 10GBASE-BX - 10 GbE Gigabit Ethernet BiDi Fiber (SMF) (SFP-10GB-BX-D-20-ST)
| IN STOCK |
StarTech Dell EMC SFP-10G-LR Compatible 10GbE Single Mode Fiber SMF Optic Network Transceiver
| IN STOCK |
Axiom Fiber Optic 1000MBit/s Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech Brocade Compatible SFP + Module 10GbE Multimode Fiber MMF Optic Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech 10GBase BX MSA Compliant SFP+ Transceiver Module
| IN STOCK |
Cisco Fiber Optic 10000MBs SFP+ Network Transceiver Module
| IN STOCK |
Axiom Fiber Optic 1000Mbits SFP Network Transceiver Module
| IN STOCK |
| TRANSFER RATE | 10000 Mbit/s |
| INTERFACE | SFP+ |
| MAX DISTANCE | 10000 m |
| TRANSCEIVER TYPE | Fiber optic |
| CONECTION TYPE | LC |
| WEIGHT | 21 g |
| POWER CONSUMPTION | 1.3 W |
| WAVELENGTH | 1310 nm |
| BRAND COMPATIBILITY | HP |
| DIGITAL DIAGNOSTICS MONTORING (DDM) | Yes |