| 36 IN STOCK |
|
Ships in 11 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
StarTech Dell Compatible SFP Module
| IN STOCK |
StarTech 10GBase BX MSA Compliant SFP+ Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech.com HPE JD089B Compatible SFP Transceiver Module - 1000BASE-T - SFP to RJ45 - 1GE Gigabit Ethernet SFP - HPE 5820AF, 12500, 5500
| IN STOCK |
StarTech.com 100BASE-BX-10 GbE Gigabit Ethernet BiDi Fiber (SMF) MSA Uncoded SFP+ Transceiver Module (SFP10GBBXUST)
| IN STOCK |
Netgear Fiber Gigabit 1000Base-LX (LC) SFP GBIC Module Network Transceiver Module
| IN STOCK |
Intellinet 10 Gigabit Fiber SFP+ Optical Transceiver Module - 10GBase-LR (LC) Single-Mode Port- MSA Compliant
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco GLC-SX-MM Compatible SFP Transceiver Module - 1000BASE-SX
| IN STOCK |
StarTech.com HPE J8177C Compatible SFP Transceiver Module - 1000BASE-T - SFP to RJ45 - 1GE Gigabit Ethernet SFP- HPE 1810, 1820, 2530
| IN STOCK |
Ubiquiti 10000Mbit/s 850nm Fiber Optic Network Transceiver Module (2 Pack) - Silver
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco Meraki MA-SFP-1GB-TX Compatible SFP to RJ45 Transceiver Module- Cisco Meraki MS225, MX400, MS250
| IN STOCK |
StarTech Dell Compatible SMF Optic Network Transceiver
| IN STOCK |
Cisco Fiber Optic 40000MBs QSFP + 850nm Network Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco GLC-T Compatible SFP to RJ45 Transceiver Module – 1000BASE-T - Cisco Firepower, ASR920, IE2000
| IN STOCK |
Netgear SFP 1G Ethernet Fiber Module Managed Switches
| IN STOCK |
Cisco GLC-SX-MMD SFP (mini-GBIC) Transceiver Module
| IN STOCK |
| TRANSFER RATE | 10000 Mbit/s |
| INTERFACE | SFP+ |
| MAX DISTANCE | 300 m |
| TRANSCEIVER TYPE | Fiber optic |
| CONECTION TYPE | LC |
| WEIGHT | 20 g |
| POWER CONSUMPTION | 1.3 W |
| WAVELENGTH | 850 nm |
| BRAND COMPATIBILITY | MSA Compliant |
| CERTIFICATION | CE, FCC, REACH |
| DIGITAL DIAGNOSTICS MONTORING (DDM) | Yes |