2TB Axiom 3.5 Inch Serial ATA Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
512GB Team Group T-FORCE VULCAN Z 2.5 Inch Serial ATA III 3D NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
960GB Axiom 2.5Inch SAS V-NAND TLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Western Digital Blue SA510 M.2 Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
512GB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Kingston KC600 2.5-inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Kingston Technology FURY Renegade M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Western Digital Blue 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
3.84TB Axiom Enterprise Pro EP650 2.5Inch SFF Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
480GB Kingston A400 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
250GB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Serial ATA III V-NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Samsung 980 M.2 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Transcend M.2 2280 PCIe Gen4 x4 NVMe SSD 240S
| IN STOCK |
Crucial 2.5-inch Internal Solid State Drive Install Mounting Kit
| IN STOCK |
| CAPACITY | 64GB |
| INTERFACE TYPE | SATA |
| DEVICE TYPE | SSD Solid State Disk (SATA interface) |
| DATA TRANSFER RATES | 60MB/sec (read speed) 40MB/sec (write speed) |
| FLASH STORAGE DETAILS | 2.5" SATA SSD (Solid State Disk) |
| OPERATING TEMPERATURE | -25 degree C to 85 degree C |
| SPECIAL FEATURES | SLC Flash chips, resulting in faster transfer rates |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Compatible with all operating systems that support the SATA standard |
| DIMENSIONS | 100.2mm x 69.85mm x 7.40mm |
| WEIGHT | 47g |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 1 years warranty |