LG 27BQ65UB computer monitor 68.6 cm (27") 3840 x 2160 pixels 4K Ultra HD LED Black by LG
LG 27BQ65UB computer monitor 68.6 cm (27
28 IN STOCK
Ships in 6 days
Key Features
  • Office 68.6 cm (27") LED IPS
  • 4K Ultra HD 3840 x 2160 pixels 16:9
  • 5 ms 300 cd/m² 1000:1
  • Flicker-free technology
  • F 25 kWh 40 W
See full specifications
See product description
Details
27" UHD 4K IPS Display
Details Mastered
IPS with DCI-P3 95% (Typ.)
Vivid Colors and Wide View
HDR10
Detailed Contrast
Built-in Speakers with MaxxAudio®
Experiene great sounds with built-in stereo speaker by MaxxAudio®.
USB Type-C™
Easy Control and Connectivity
The USB Type-C™ port allows for display and data transferring to a connected device and charges at up to 90W, enabling versatile support for your laptop, all from a single cable.
Multi Ports
A Variety of Interface
OnScreen Control
Easier User Interface
Ergonomic Design
Comfortable Workplace
Reader Mode
Flicker Safe
Specifications
SCREEN SIZE 68.6 cm (27")
RESOLUTION 3840 x 2160 pixels
DISPLAY TYPE IPS
VIEWING ANGLE 178°
DISPLAY COLORS 1.07 billion colours
BRIGHTNESS 300 cd/m²
CONTRAST RATIO Flat
RESPONSE TIME 5 ms
ASPECT RATIO 16:9
INPUT CONNECTORS 1
BUILT-IN SPEAKERS Yes
AC INPUT VOLTAGE 100 - 230 V
AC INPUT FREQUENCY 50/60 Hz
COLOR Black
DIMENSIONS 613.5 mm