| OUT OF STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-17000 RipjawsZ Series for Intel X79 (9-11-10-28) Quad2 Channel kit 8x4GB
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-10600 1333MHz CL9 NT Series Desktop Dual Channel Memory Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-12800 RipjawsX Series for Intel Z77/X79 (9-9-9-24) Quad Channel kit
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz Ares Series Low Profile (9-9-9-24) Dual Channel kit Red
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz TridentX Series CL10 (10-12-12-31) Quad Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-8500 1066MHz Ripjaw Series CL7 (7-7-7-18) Dual Channel kit (2x4GB)
| IN STOCK |
8GB OWC DDR3L SO-DIMM PC3-12800 1600MHz CL11 Single Module
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-12800 RipjawsZ Series for Intel X79 (10-10-10-30) Quad Channel kit 4x8GB
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz RipjawsX Series for Intel/AMD (10-10-10-30) Dual Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-17000 2133MHz Ares Series Low Profile (9-11-20-28) Dual Channel kit
| IN STOCK |
4GB Hyperam DDR3 1600MHz CL11 PC3-12800 Desktop memory module
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz RipjawsX CL9 (9-9-9-24) Single Desktop Module
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-14900 RipjawsX Series (10-11-10-30) Single module
| IN STOCK |
8GB OWC DDR3 1333MHz ECC Memory Module for Mac Pro 8-core and Quad-core Xeon systems
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| CAPACITY | 16GB |
| MEMORY SPEED | 1600 MHz |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Dual-channel |
| CAS LATENCY | 5 |
| MEMORY TIMINGS | 5 |
| VOLTAGE | 1.5 V |
| ERROR CHECKING | No |
| FEATURES | No |
| REGISTERED | Unregistered (unbuffered) |
| TECHNOLOGY | 240-pin DIMM |
| CONFIGURATION | 2 x 8 GB |