| OUT OF STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-17000 2133MHz Ares Series Low Profile (11-13-13-31) Red Quad Channel kit 4x8GB
| IN STOCK |
4GB G.Skill DDR3 PC3-12800 RipjawsX Series for Sandy Bridge (9-9-9-24) Dual Channel kit
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-17000 2133MHz RipjawsX Series (10-12-12-31) Quad Channel Kit 4x8GB
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-14900 1866MHz Sniper Series (9-10-9-28) Dual Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-10600 1333MHz CL9 NT Series Desktop Memory Module
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz Ares Series Low Profile (9-9-9) Quad Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill Aegis DDR3 PC3-12800 1600MHz Dual Channel kit (CL11) 2x4GB 1.5V
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz Sniper Series (11-13-13-31) Dual Channel kit 2x8GB
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz RipjawsX Series (9-9-9-24) Quad Channel Kit 4x8GB
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-12800 RipjawsX Series for Intel Z77/X79 (9-9-9-24) Quad Channel kit
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-12800 RipjawsZ Series for Intel X79 (9-9-9-24) Quad2 Channel kit 8x4GB
| IN STOCK |
4GB Hyperam DDR3 1600MHz CL11 PC3-12800 Desktop memory module
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-14900 1866MHz Sniper Series (10-11-10-30) Dual Channel kit
| IN STOCK |
4GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz CL11 NT Series Desktop Memory Module
| IN STOCK |
32GB Transcend DDR3 PC3-12800 1600MHz ECC Registered CL11 240-Pin Apple RAM
| IN STOCK |
| CAPACITY | 16GB |
| MEMORY SPEED | 1600 MHz |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Dual-channel |
| CAS LATENCY | 10 |
| MEMORY TIMINGS | 10 |
| VOLTAGE | 1.5 V |
| ERROR CHECKING | No |
| HEATSINK | Heatsink |
| FEATURES | No |
| REGISTERED | Unregistered (unbuffered) |
| TECHNOLOGY | 240-pin DIMM |
| CONFIGURATION | 2 x 8 GB |