480GB Transcend JetDrive 725 for MacBook Pro (Retina) 15-inch Mid 2012 to Early 2013
| IN STOCK |
256GB Team Group T-Force Vulcan Z 2.5 Inch Serial ATA III 3D NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
4TB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Internal Solid State Drive - Black
| IN STOCK |
500GB Western Digital Blue SA510 M.2 Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
8TB Samsung 870 QVO 2.5-inch Serial ATA III V-NAND MLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Western Digital WD Green 2.5-inch SATA III SLC Internal SSD
| IN STOCK |
2TB Kingston Technology FURY Renegade M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
3.84TB Axiom Enterprise Pro EP650 2.5Inch SFF Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Axiom 3.5 Inch Serial ATA Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
480GB Kingston A400 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Transcend M.2 2280 PCIe Gen4 x4 NVMe SSD 240S
| IN STOCK |
250GB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Serial ATA III V-NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Transcend M.2 2280 PCIe Gen4 x4 NVMe SSD 240S
| IN STOCK |
512GB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 32GB |
| INTERFACE TYPE | IDE 44-pin interface |
| FORM FACTOR | 2.5" |
| DEVICE TYPE | SSD Solid State Disk (IDE 44-pin interface) |
| DATA TRANSFER RATES | Read speeds up to 28MB/sec Write speeds up to 24MB/sec |
| FLASH STORAGE DETAILS | 2.5" IDE SSD (Solid State Disk) |
| OPERATING TEMPERATURE | 0°C (32°F) to 70°C (158°F) |
| MTBF | 5,000,000 Hours |
| SHOCK RESISTANCE | 1000G |
| SPECIAL FEATURES | SLC chips (Single Layer Cell) which guarantees much better performance when compared with MLC, Error Correction ECC |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Compatible with all operating systems that support the IDE standard |
| DIMENSIONS | 100.1 x 69.8 x 9.5mm |
| WEIGHT | 60g |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years warranty |