| OUT OF STOCK |
Logitech B110 Silent Wired Mouse - Black
| IN STOCK |
Targus USB Optical Wired Laptop Mouse - Matte Black
| IN STOCK |
NGS Flamered, USB Wired Optical Mouse, Red
| IN STOCK |
Adesso iMouse S60R Wireless USB Optical Nano Mouse - Red
| IN STOCK |
Logitech B170 Mouse
| IN STOCK |
NGS Dew, 2.4Ghz Wireless Silent Mouse, White
| IN STOCK |
Logitech G G502 Lightspeed Right-hand RF Wireless Optical Gaming Mouse
| IN STOCK |
NGS Flameblack, USB Wired Optical Mouse, Black
| IN STOCK |
Kensington Ambidextrous Orbit Scroll Wheel USB Trackball Mouse
| IN STOCK |
Logitech M90 USB Mouse - Black
| IN STOCK |
Logitech G G305 Lightspeed Ambidextrous RF Wireless Bluetooth Optical Gaming Mouse - White
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit Mid-Sized Right Handed Optical Wireless USB Mouse - Black
| IN STOCK |
NGS Bee Wireless Ergonomic Silent Mouse, Blue
| IN STOCK |
NGS Musk, Desktop Wired Mouse with 1200DPI Laser Sensor
| IN STOCK |
Verbatim Bravo Right Hand USB Type A Optical Mouse - White, Black
| IN STOCK |
Optical Technology
Navigate with better speed, accuracy, and reliability. The optical sensor tracks movement on nearly any surface.
Scroll Even Faster
Move through your documents quickly without having to use the on-screen scroll bar.
Comfortable in Either Hand
Use your mouse with your left or right hand. Ambidextrous design makes it comfortable either way.
Customizable Buttons
Get quick access to the media, programs, and files you use most often.
Device Stage
Quickly and easily access common tasks, including product information, registration, settings, and more for popular devices such as cell phones, cameras, printers, and mouse, keyboard, and webcam products.
Ergonomic Design
Point and click in comfort. Ergonomic design helps you work longer without discomfort.
| CONNECTION TYPE | USB Type-A |
| TRACKING METHOD | Optical |
| MAX DPI | 800 DPI |
| COLOUR | Black |
| WEIGHT | 92.8 g |
| HAND ORIENTATION | Ambidextrous |
| SCROLLING CAPABILITY | Wheel |
| BUTTONS | 3 |
| SYSTEM REQUIREMENTS | PC |
| CABLE LENGTH | 1.83 m |
| DIMENSIONS | 57.9 mm |