| OUT OF STOCK |
MSI AMD A520M Pro AM4 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
ASRock Z790 Steel Legend WIFI Intel Z790 Socket 1700 DDR5 Motherboard
| IN STOCK |
MSI MAG Tomahawk Intel Z790 LGA 1700 ATX DDR5 Motherboard
| IN STOCK |
ASUS ROG STRIX Z690-E Gaming Wifi Intel LGA 1700 ATX DDR5 Motherboard
| IN STOCK |
ASRock AMD A520M-HDV AM4 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Asus Prime H610M-D D4 Intel LGA 1700 Micro ATX DDR4 Motherboard
| IN STOCK |
Gigabyte AMD B550I Aorus Pro AX AM4 Mini ITX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
ASUS TUF Gaming B550-PLUS AMD B550 Socket AM4 ATX Motherboard
| IN STOCK |
Asrock B650 PRO RS AMD B650 AM5 ATX DDR5 Motherboard
| IN STOCK |
ASUS PRIME H610M-A D4-CSM LGA 1700 Micro ATX DDR4 Motherboard
| IN STOCK |
Asrock B760M Steel Legend LGA1700 Micro ATX DDR5 Motherboard
| IN STOCK |
ASRock A520M-ITX/AC AMD AM4 Micro ITX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
MSI AMD A520M-A Pro Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
ASUS TUF GAMING B550M PLUS AMD B550 Socket AM4 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Asus Prime Z790-P Intel Z790 LGA 1700 ATX DDR5-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
| FORM FACTOR | ATX |
| SOCKET TYPE | LGA 2066 (Socket R4) |
| COMPATIBLE PROCESSORS | Intel® Core™ X-series |
| CHIPSET | Intel |
| MEMORY STANDARD | DDR4-SDRAM |
| MEMORY SLOTS | 8 |
| MAXIMUM INTERNAL MEMORY | 256GB |
| PORTS | 4 |
| ETHERNET | Yes |
| ONBOARD USB 2.0 | 1 |
| ONBOARD USB 3.1 | 1 |
| M.2 SLOTS | M.2, SATA III |
| SATA III CONNECTORS | 6 |
| FRONT PANEL CONNECTOR | Yes |
| MAIN POWER CONNECTOR | Yes |
| CPU FAN CONNECTOR | Yes |
| TPM | Yes |
| AUDIO CHIPSET | Realtek S1220A |
| AUDIO CHANNELS | 7.1 channels |
| RAID | 0, 1, 5, 10 |
| CROSSFIRE | 3-Way CrossFireX, 3-Way SLI |
| THUNDERBOLT | 1 |
| WIFI | No |
| DIMENSIONS | 305 mm |