32GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3600Mhz PC4-28800 CL18 1.35V Dual Channel Kit (2x16GB) by G.Skill
32GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3600Mhz PC4-28800 CL18 1.35V Dual Channel Kit (2x16GB) Image
4 IN STOCK
Ready to ship today
Key Features
  • TridentZ RGB Series - 32GB DDR4 kit - 2x 16GB matched modules
  • Timings of CL18 (18-22-22-42) at 1.35V
  • Unique heatsink design with vibrant RGB LEDs
  • Specifically engineered for the Intel Z270 Kaby Lake platform
  • 3600MHz memory speed, PC4-28800, 288 pins per module
  • Backed by a lifetime manufacturers warranty
See full specifications
See product description
Capacity
  • 32GB
  • 64GB
Similar Products
Details
XMP 2.0 Support
Asus Aura Ready
Limited Lifetime Warranty
Specifications
CAPACITY 32GB
MEMORY SPEED 3600MHz (DDR4-3600)
STANDARD PC4-28800
SINGLE/DUAL/TRIPLE Dual Channel kit
CAS LATENCY CL18
MEMORY TIMINGS 18-22-22-42
VOLTAGE 1.35V