32GB G.Skill 3200MHz DDR4 SO-DIMM Laptop Memory Upgrade Kit (CL22) 1.20V PC4-25600 Ripjaws 2x16GB
| IN STOCK |
8GB Crucial 3200MHz DDR4 So Dimm Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology 3200MHz DDR4 SO-DIMM Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO DIMM 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
8GB OWC DDR4 SO-DIMM PC4-21300 2666MHz Single Module
| IN STOCK |
16GB OWC PC4-19200 2400MHz DDR4 CL17 SO-DIMM Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
8GB Kingston Technology DDR4 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
8GB Crucial 3200MHz DDR4 SO-DIMM Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO DIMM 3200MHz CL22 Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
8GB Transcend JetRam DDR4 3200Mhz PC4-25600 CL22 SO-DIMM Laptop Module 260 Pins
| IN STOCK |
16GB Kingston ValueRAM DDR4 SO DIMM 3200MHz CL22 Memory Module (1x16GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial 3200MHz CL22 DDR4 SO DIMM Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial 3200MHz CL22 DDR4 SO DIMM Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO DIMM 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO DIMM 3200MHz CL22 Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
UPGRADE TO HIGH PERFORMANCE
Unlock faster frequencies, greater capacities, and high performance
to tackle the most demanding tasks, games, and workloads.
WIDE COMPATIBILITY
Compatible with a wide range of popular Intel® and AMD® gaming and performance laptops, small-form-factor PCs, and Intel NUC kits.
Installs in minutes for most laptops and compatible computers*.
TUNED FOR MAX SPEED
Automatically sets to maximum speed on compatible systems for faster load times, multitasking, and more.
No BIOS configuration required to take advantage of higher speed – just install and go.
RIGOROUSLY TESTED RELIABILITY
Each module is rigorously screened and thoroughly tested in extreme conditions to ensure superior performance and reliability.
| CAPACITY | 16GB |
| MEMORY SPEED | 3200MHz |
| CAS LATENCY | CL22 |
| VOLTAGE | 1.2 V |
| SINGLE MODULE / DUAL KIT | Single |
| FORM FACTOR | 260-pin SO-DIMM |
| CONFIGURATION | 1 x 16GB |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |