16GB Crucial DDR5 4800MHz CL40 SO-DIMM Laptop Dual Memory Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
32GB Corsair Vengeance DDR5 5200MHz CL40 Dual Channel Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 Neo RGB 6000MHz CL36 1.35V Dual Channel Kit (2x 16GB) Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Ripjaws S5 6400MHz CL32 Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
64GB Corsair Vengeance DDR5 6600MHz CL32 Dual Channel Kit (2x 32GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology FURY Beast DDR5 5600MHz CL36 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
8GB Kingston FURY Beast RGB 5200MHz DDR5 CL40 Memory Module
| IN STOCK |
64GB Corsair Vengeance RGB DDR5 5200MHz CL40 Dual Channel Kit (2x 32GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 5600MHz CL36 1.20V Dual Channel Kit 2x 16GB Silver
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology FURY Beast DDR5 5600MHz Dual Channel Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology FURY Beast DDR5 6000MHz CL36 Dual Memory Kit (2 x 32GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Ripjaws S5 6000MHz CL36 Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 NEO 6000MHz CL30 1.35V Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology FURY Renegade 6400MHz DDR5 CL32 Dual Channel (2 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology FURY Renegade 7200MHz DDR5 CL38 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
Kingston's KSM48E40BD8KM-32HM is a 4G x 72-bit (32GB) DDR5-4800 CL40 SDRAM (Synchronous DRAM), 2Rx8, ECC, memory module, based on twenty 2G x 8-bit FBGA components. The SPD is programmed to JEDEC standard latency DDR5-4800 timing of 40-39-39 at 1.1V. Each 288-pin DIMM uses gold contact fingers.
| CAPACITY | 32GB |
| SPEED | 4800MHz |
| SINGLE / DUAL / QUAD KIT | Single |
| CAS LATENCY | 40 |
| VOLTAGE | 1.1 V |
| REGISTERED | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| MEMORY LAYOUT | 1 x 32 GB |
| OPERATING TEMPERATURE | 0 - 95 °C |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |