32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 5600MHz CL36 1.20V Dual Channel Kit 2x 16GB Silver
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 6000MHz CL36 1.35V Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
32GB Kingston 5600MHz CL36 DDR5 Memory Module
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology Fury Beast RGB DDR5 5600MHz Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston FURY Beast DDR5 5200MHz CL40 Dual Channel Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
48GB Corsair Vengeance DDR5 5200MHz CL40 Dual Memory Kit (2x24GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Ripjaws S5 6400MHz CL32 Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
64GB Corsair Dominator Platinum RGB DDR5 5600MHz CL40 Dual Channel Kit (2x 32GB)
| IN STOCK |
64GB Corsair Vengeance DDR5 5200MHz CL40 Dual Channel Kit (2x 32GB) - White
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Flare X5 6000MHz CL36 1.35V Dual Channel Kit (2x 16GB) AMD EXPO Matte Black
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology FURY Beast RGB DDR5 5200MHz CL40 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
32GB Team Group T-Force Vulcan DDR5 6000MHz Dual Channel Memory Kit (2 x 16GB) - Black
| IN STOCK |
32GB Corsair Vengeance DDR5 6000MHz CL36 Dual Memory Kit (2x16GB) - Black
| IN STOCK |
64GB Corsair Vengeance DDR5 6000MHz CL40 Dual Memory Kit (2x32GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston Fury Beast DDR5 5200MHz CL40 Single Memory Module Black
| IN STOCK |
Kingston Technology ValueRAM is the best source for industry standard desktop and notebook memory, supplying the most reliable product, supported by an outstanding warranty and free tech support. Kingston Technology’s ValueRAM desktop and notebook memory is recognised and validated on all of the desktop and notebook motherboard manufacturer’s web sites including Asus, MSI, Gigabyte and more. Not all desktop and notebook memory is created equal – Kingston Technology invests $millions to ensure the quality of its modules to reduce your total cost of ownership. All ValueRAM desktop and notebook memory is design proven in functional testing. Kingston Technology’s strong industry alliances make ValueRAM the most reliable desktop and notebook memory you can buy.
| CAPACITY | 16GB |
| SPEED | 5600MHz |
| SINGLE / DUAL / QUAD KIT | Dual Channel Kit |
| CAS LATENCY | 46 |
| TIMINGS | 46-45-45 |
| VOLTAGE | 1.1 V |
| TECHNOLOGY | Memory form factor: 288-pin DIMM Module configuration: 1024M x 64 |
| MEMORY LAYOUT | 2 x 8 GB |
| OPERATING TEMPERATURE | 0 - 85 °C |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |