| 1 IN STOCK |
|
Ready to ship Shipping to United Kingdom from only £ 5.99! |
32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
32GB G.Skill Flare X DDR4 3200MHz PC4-25600 for AMD Ryzen CL16 Dual Channel Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
8GB Kingston FURY Beast RGB DDR4 3600Mhz CL17 Single Module
| IN STOCK |
8GB G.Skill Aegis DDR4 3200MHz PC4-25600 CL16 Single Desktop Memory Module
| IN STOCK |
32GB G.Skill Aegis DDR4 3200MHz PC4-25600 CL16 Quad Channel Memory Kit (4x 8GB)
| IN STOCK |
64GB Kingston FURY Renegade DDR4 3200MHz CL16 Dual Channel Kit (2x 32GB) Black
| IN STOCK |
48GB OWC PC23400 DDR4 ECC-R 2933MHz RDIMMs - 6 x 8GB Mac Pro 2019
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology FURY Beast 3600MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
Corsair Vengeance RGB PRO DDR4 Light Enhancement Kit - White
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 Trident Z 3200Mhz PC4-25600 CL16 (16-18-18-38) 1.35V Dual Channel Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
8GB Team T-Force Vulcan Z DDR4 3200MHz Memory Module (1 x 8GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 3200MHz Sniper X PC4-25600 CL16 Dual Channel Kit (2x 16GB) Digital Camo
| IN STOCK |
16GB Team T-Force Vulcan Z DDR4 3200MHz Dual Channel Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
8GB Kingston ValueRAM PC4-25600 3200MHz 1.2 V CL22 DDR4 Memory Module
| IN STOCK |
32GB Kingston FURY Beast 3200MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
At OWC, we want your Mac to perform faster and last longer. That’s why we engineer memory specifically tested and optimized for Mac. There’s OWC memory for nearly every upgradeable Mac, from the PowerMac G4 to the latest 2017 iMacs. Plus we make it easy to upgrade by yourself with step-by-step install videos, and included toolkits. It’s the easiest way to improve your Mac’s performance.
Professional Installation Required!
The iMac Pro DOES NOT feature a memory door on the back allowing for easy upgrades. Upgrading the iMac Pro's memory requires dismantling the computer to gain access to the memory slots. This is a highly complex process that requires a skilled technician.
This memory kit and included memory is for Apple iMac Pro Models only. Memory provided in this kit is special config for the iMac Pro ONLY and is NOT compatible with Apple iMac Models. Included memory also compatible with PC desktops or servers which use DDR4 2666 registered modules.
| CAPACITY | 128GB |
| MEMORY SPEED | 2666MHz |
| STANDARD | PC4-21300 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Dual channel kit (4x 32GB) |
| CAS LATENCY | CL19 |
| VOLTAGE | 1.2V |
| ERROR CHECKING | ECC |
| REGISTERED | Yes |
| TECHNOLOGY | DDR4 RDIMM |
| CONFIGURATION | 4x 32GB |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |