32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
64GB Kingston FURY Beast 3600MHz DDR4 Quad Channel Kit (4 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Trident Z 3200Mhz PC4-25600 CL16 (16-18-18-38) 1.35V Quad Channel Kit (4x8GB)
| IN STOCK |
64GB Kingston Fury Renegade 3200MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 32GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston FURY Beast 3200MHz DDR4 Quad Memory Kit (4 x 8GB)
| IN STOCK |
256GB OWC DDR4 RDIMM Memory Upgrade Kit 4x64GB PC23400 2933MHz for Mac Pro 2019 models
| IN STOCK |
8GB G.Skill Aegis DDR4 3200MHz PC4-25600 CL16 Single Desktop Memory Module
| IN STOCK |
64GB OWC DDR4 PC23400 2933MHz RDIMM Memory Upgrade Kit (4x16GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3000Mhz PC4-24000 CL16 1.35V Dual Channel Kit (2x8GB) for Intel Z270
| IN STOCK |
4GB Silicon Power DDR4 U-DIMM Desktop DDR4-2666MHz, CL19, 4GBx1
| IN STOCK |
32GB G.Skill Flare X DDR4 3200MHz PC4-25600 for AMD Ryzen CL16 Dual Channel Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology FURY Beast 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 Aegis 3000MHz PC4-24000 CL16 Dual Channel Memory Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3600Mhz PC4-28800 CL18 1.35V Dual Channel Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
CORSAIR VENGEANCE RGB PRO SL DDR4 memory lights up your PC with dynamic, individually addressable RGB lighting, while delivering peak performance in 44mm-tall compact memory modules.
Optimized for Intel® and AMD®
CORSAIR VENGEANCE RGB PRO SL DDR4 memory lights up your PC with dynamic, individually addressable RGB lighting, while delivering peak performance in a compact form factor.
PERFORMANCE HERITAGE
Each Vengeance RGB PRO SL modules starts with our custom performance PCB and tightly screened memory chips to provide incredible frequencies, for maximum bandwidth and tight response times on all platforms.
COMPACT FORM FACTOR
Standing at just 44mm tall for wider compatibility with air coolers and smaller form factor chassis, each module looks great from any angle.
ONE STEP OVERCLOCKING
With Intel® XMP 2.0 support, a single BIOS setting is all that’s required to set your memory to its ideal performance settings.
| CAPACITY | 32GB |
| MEMORY TYPE | DDR4 |
| MEMORY SPEED | 3600MHz |
| STANDARD | PC4-28800 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Dual channel kit |
| CAS LATENCY | CL18 |
| VOLTAGE | 1.35 V |
| BUILT-IN RGB | Backlight Red/Green/Blue |
| NUMBER OF PINS | 288-pin DIMM |
| CONFIGURATION | 2 x 16GB |
| FEATURES | Memory Profile (XMP) |
| PACKAGING | Retail packaging |