32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
4GB Axiom PC4-17000 DDR4 2133MHz Memory Module
| IN STOCK |
8GB Synology DDR4 2666MHz ECC UDIMM Memory Module
| IN STOCK |
16GB Team Group Delta DDR4 3600MHz CL18 Dual Channel Memory Kit (2 x 8GB) - White
| IN STOCK |
16GB Team Group T-Force Vulcan Z DDR4 3200MHz Single Memory Module (1x16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Trident Z Royal Silver 3600Mhz PC4-28800 CL16-19-19-39 1.35V Dual Channel Kit 2x16GB
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology FURY Beast 3600MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Trident Z 3200Mhz PC4-25600 CL16 (16-18-18-38) 1.35V Quad Channel Kit (4x8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 PC4-32000 4000MHz Ripjaws V Black CL18 Dual Channel kit (2x8GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3000Mhz PC4-24000 CL16 1.35V Dual Channel Kit (2x8GB) for Intel Z270
| IN STOCK |
64GB OWC DDR4 PC23400 2933MHz RDIMM Memory Upgrade Kit (4x16GB)
| IN STOCK |
8GB Kingston FURY Beast 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 8GB)
| IN STOCK |
8GB Team Group Elite DDR4 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
8GB Kingston ValueRAM PC4-25600 3200MHz 1.2 V CL22 DDR4 Memory Module
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Aegis 2666MHz PC4-21300 CL19 Dual Channel Memory Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
CORSAIR VENGEANCE RGB RS
Compact DDR4 memory optimized for Intel® and AMD™ motherboards, with six individually addressable RGB LEDs.
Dynamic RGB Lighting
Illuminate your system with dynamic RGB lighting from six individually addressable RGB LEDs, encased in a panoramic light pipe that offers unobstructed viewing from virtually every angle.
UNITE YOUR SETUP
Take control with CORSAIR iCUE software and synchronize lighting with other CORSAIR RGB products across the iCUE ecosystem. Choose from dozens of preset lighting profiles or create your own in CORSAIR iCUE software.
Black Andoized Aluminum Heatspreader
A beautifully designed aluminum heatspreader conducts heat away from your memory for superb cooling even when overclocked, with modern styling to complement your RGB lighting.
ENGINEERED FOR PERFORMANCE
A custom high-performance PCB and carefully screened memory chips deliver maximum bandwidth and tight response times
| CAPACITY | 32GB |
| MEMORY TYPE | DDR4 |
| MEMORY SPEED | 3600MHz |
| STANDARD | PC4-28800 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Dual channel kit |
| CAS LATENCY | CL18 |
| VOLTAGE | 1.35 V |
| HEATSINK COLOR | Black |
| BUILT-IN RGB | Multicolor Backlight |
| REGISTERED | Unregistered (unbuffered) |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288-pin DIMM |
| CONFIGURATION | 2 x 16GB |
| FEATURES | Intel Extreme Memory Profile (XMP) Heatsink |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |