16GB Transcend DDR3 Apple RAM 1333MHz ECC Registered Quad Channel Kit (4x4GB) For Mac Pro Early 2009
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz RipjawsX Series for Intel/AMD (10-10-10-30) Dual Channel kit
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz Sniper Series (11-13-13-31) Quad Channel kit (4x4GB)
| IN STOCK |
8GB Team Group Elite DDR3 1600MHz CL11 Memory Module
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-17000 2133MHz RipjawsX Series (10-12-12-31) Quad Channel Kit 4x8GB
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-17000 2133MHz RipjawsX Series for Intel Z68/P67 (9-11-10-28) Dual Channel kit
| IN STOCK |
32GB OWC PC3-12800 DDR3 1600MHz SO-DIMM 204 Pin CL11 Memory Upgrade Kit (2x 16GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 2133MHz PC3-17000 RipjawsZ Series (10-12-12-31) Quad Channel kit 4x4GB
| IN STOCK |
64GB G.Skill DDR3 2400MHz PC3-19200 RipjawsZ CL11 1.65V Octuple Channel Memory Kit (8x 8GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz Ares Series Low Profile (11-13-13-31) Dual Channel kit
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz TridentX Series CL10 (10-12-12-31) Quad Channel kit
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-17000 2133MHz Sniper Series (9-11-10-28) Quad Channel kit 4x4GB
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz TridentX Series CL10 (10-12-12-31) Dual Channel kit
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-17000 2133MHz Ares Series Low Profile (11-13-13-31) Red Quad Channel kit 4x8GB
| IN STOCK |
2GB G.Skill DDR3 PC3-10600 1333MHz CL9 NS Series Desktop memory module
| IN STOCK |
FURY KF318C10BRK2/8 is a kit of two 512M x 64-bit (4GB) DDR3-1866 CL10 SDRAM (Synchronous DRAM) 1Rx8, memory module, based on eight 512M x 8-bit FBGA components per module. Total kit capacity is 8GB. Each module has been tested to run at DDR3-1866 at a low latency timing of 10-11-10 at 1.5V. Additional timing parameters are shown in the Plug-N-Play (PnP) Timing Parameters section below. Each 240-pin DIMM uses gold contact fingers.
| CAPACITY | 8GB |
| MEMORY SPEED | 1866MHz |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Dual-channel |
| CAS LATENCY | CL10 |
| VOLTAGE | 1.5 V |
| HEATSINK | Heatsink |
| REGISTERED | Unregistered (unbuffered) |
| TECHNOLOGY | 240-pin DIMM |
| CONFIGURATION | 2 x 4GB |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |