32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
32GB Kingston FURY Beast 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
| IN STOCK |
32GB Team Group Delta RGB DDR4 3200MHz CL16 Dual Memory Kit (2x16GB) - Black
| IN STOCK |
Corsair Vengeance RGB PRO DDR4 Light Enhancement Kit - White
| IN STOCK |
16GB Crucial 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB Team T-Force Vulcan Z DDR4 3200MHz Dual Channel Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
16GB Transcend JetRam DDR4 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V Dual Channel Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
64GB Kingston Fury Renegade 3200MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 32GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Aegis 3000MHz PC4-24000 CL16 Dual Channel Memory Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
32GB Crucial 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2 V 288-pin DDR4 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
128GB OWC 2666MHz DDR4 RDIMM PC4-21300 288-pin CL19 Quadruple Channel Memory Upgrade kit for iMac Pro (4x 32GB)
| IN STOCK |
64GB Kingston FURY Renegade DDR4 3200MHz CL16 Dual Channel Kit (2x 32GB) Black
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB AData Premier DDR4 3200MHz CL22 1.2V Desktop Memory Module
| IN STOCK |
Kingston FURY Renegade DDR4 RGB Memory
Ultra-fast FURY™ Renegade DDR4 RGB1 is the perfect upgrade for the gamer who wants cutting-edge performance and brilliant RGB style in their AMD- or Intel-based system. The dynamic RGB lighting effects utilise Kingston FURY's patented Infrared Sync Technology™ to provide smooth, synchronised lighting effects.
The aggressive, stylish black heat spreader and matching black PCB will allow you to beat the heat and strike fear into the hearts of your foes. Renegade DDR4 RGB is Intel XMP certified with profiles optimised for Intel’s latest chipsets – just select the hand-tuned profile in your BIOS and you’re set.
Dynamic RGB lighting effects
Let your inner light shine and bring your battle station to life with smooth, stunning, RGB lighting effects.
Kingston FURY Infrared Sync Technology
Easily keep your RGB effects synced without the need for additional cables thanks to Kingston FURY's patented Infrared Sync Technology.
Fierce black aluminium heat spreader
The dense black aluminium heat spreader and matching black PCB keep your rig running and looking cool.
Optimised for Intel with XMP
Intel Extreme Memory Profile technology makes overclocking a breeze. Simply select one of the built-in, hand-tuned profiles in your BIOS to get the benefits of overclocking without having to manually adjust the memory timings yourself.
| CAPACITY | 128GB |
| MEMORY SPEED | 3600MHz |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Quad channel kit |
| CAS LATENCY | CL18 |
| VOLTAGE | 1.35 V |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| CONFIGURATION | Memory layout (modules x size): 4 x 32GB Module configuration: 4096M x 64 |
| FEATURES | Intel Extreme Memory Profile (XMP) Cooling type: Heatsink |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |