32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
64GB Kingston 3200MHz CL22 DDR4 Memory Module
| IN STOCK |
16GB G.Skill Ripjaws V 3600MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 PC4-24000 3000MHz Ripjaws V Red CL16 Dual Channel kit (2x8GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB Kingston FURY Beast 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-28800 3600MHz Ripjaws V CL18 Dual Channel Kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
8GB Team Group Elite DDR4 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
16GB Kingston FURY Beast 3600MHz DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-21300 2666MHz Ripjaws V CL19 Quad Channel Desktop Kit (4x8GB)
| IN STOCK |
16GB Team Group Elite DDR4 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
8GB Kingston DDR4 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
64GB OWC DDR4 PC23400 2933MHz RDIMM Memory Upgrade Kit (4x16GB)
| IN STOCK |
8GB Kingston FURY Beast 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 8GB)
| IN STOCK |
16GB Corsair Vengeance RGB Pro DDR4 3600MHz PC4-28800 CL18 Dual Channel Kit 2x8GB Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Trident Z Royal Silver 3600Mhz PC4-28800 CL16-19-19-39 1.35V Dual Channel Kit 2x16GB
| IN STOCK |
CORSAIR DOMINATOR® PLATINUM RGB DDR4 Memory redefines premium DDR4 memory, with superior aluminum craftsmanship, tightly screened high-frequency memory chips and 12 ultra-bright, individually addressable CAPELLIX RGB LEDs.
THE CULMINATION OF 25 YEARS BUILDING WORLD CLASS MEMORY
CORSAIR DOMINATOR has long been the face of premium, high-performance memory. That heritage and experience has led to this: the most advanced DDR4 memory we’ve ever created.
DOMINATOR PLATINUM RGB is available in high-performance speeds of up to 4,800MHz – making it the world’s fastest air-cooled production memory – with generous overclocking headroom to push performance even higher.
Illuminate your system with dozens of stunning pre-set lighting profiles, or create your own with near-limitless customization. Synchronize your lighting across all your iCUE compatible products, and stay informed with real-time temperature and frequency readings with powerful CORSAIR iCUE software.
INTEL® XMP 2.0 SUPPORT
Simple one-setting installation.
WIDE COMPATIBILITY
Optimized for the latest Intel® and AMD DDR4 motherboards.
| CAPACITY | 64GB |
| MEMORY SPEED | 3600MHz |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Dual channel kit |
| CAS LATENCY | CL18 |
| VOLTAGE | 1.35 V |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| CONFIGURATION | 2 x 32GB |
| FEATURES | Intel Extreme Memory Profile (XMP) Cooling type: Heatsink |
| PACKAGING | Retail packaging |