32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB Team Group DELTA RGB DDR4 3200MHz CL16 Dual Memory Kit (2 x 8GB) - Black
| IN STOCK |
32GB Kingston FURY Beast 3200MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 Aegis 3000MHz PC4-24000 CL16 Dual Channel Memory Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 3200MHz Sniper X PC4-25600 CL16 Dual Channel Kit (2x 16GB) Digital Camo
| IN STOCK |
16GB Kingston Fury Beast 3600MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston Value Ram DDR4 3200MHz CL22 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
48GB OWC PC23400 DDR4 ECC-R 2933MHz RDIMMs - 6 x 8GB Mac Pro 2019
| IN STOCK |
4GB Axiom PC4-17000 DDR4 2133MHz Memory Module
| IN STOCK |
8GB Kingston DDR4 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology DDR4 3200MHz CL22 Memory Module (1x16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 2400MHz Sniper X PC4-19200 CL17 Quad Channel Kit (4x 8GB) Urban Camo
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR4 2400MHz PC4-19200 CL17 Dual Channel Memory Kit (2x 4GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill Trident Z Neo DDR4 3600MHz PC4-28800 CL16 RGB Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 Aegis 2400MHz PC4-19200 CL17 Dual Channel Memory Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
BUILT FOR RYZEN™
Optimized for maximum bandwidth and tight response times on the latest AMD DDR4 motherboards to complement your cutting-edge Ryzen™ system.
BRILLIANT TEN-ZONE LIGHTING
Illuminate your system with dynamic ten-zone RGB lighting with individually addressable LEDs, encased in a panoramic light pipe that offers unobstructed viewing from virtually every angle.
UNITE YOUR SETUP
Take control with CORSAIR iCUE software and synchronize lighting with other CORSAIR RGB products across the iCUE ecosystem. Choose from dozens of preset lighting profiles or create your own in CORSAIR iCUE software.
DARK SIDE OR LIGHT SIDE - YOUR CALL
A solid aluminum heatspreader conducts heat away from your memory for superb cooling even when overclocked, with distinctive dual-tone styling, in either white and black or gunmetal and black, to complement your system build.
BUILT FOR SPEED
VENGEANCE RGB RT modules use only tightly screened memory chips, for extended overclocking potential, and a custom performance PCB provides the highest signal quality for superior performance and stability.
INSTANT OVERCLOCKING
Automatically configures to maximum supported speed on compatible systems for faster load times, multitasking, and more right out of the box – no need to set in BIOS.
| CAPACITY | 32GB |
| MEMORY SPEED | 3200MHz |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Quad channel kit |
| CAS LATENCY | CL16 |
| VOLTAGE | 1.35 V |
| HEATSINK COLOR | White |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| CONFIGURATION | 4 x 8GB |
| FEATURES | Intel Extreme Memory Profile (XMP) Cooling type: Heatsink |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |