32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB Team Group Delta DDR4 3600MHz CL18 Dual Channel Memory Kit (2 x 8GB) - White
| IN STOCK |
4GB Kingston ValueRam DDR4 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V Memory Module
| IN STOCK |
64GB Kingston 3200MHz CL22 DDR4 Memory Module
| IN STOCK |
128GB Kingston FURY Beast 3600MHz DDR4 Quad Memory Kit (4 x 32GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology FURY Beast 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
8GB Team Group Elite DDR4 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
64GB G.Skill DDR4 Trident Z Royal Silver 3600Mhz PC4-28800 CL16-19-19-39 1.35V Quad Kit 4x16G
| IN STOCK |
16GB Transcend JetRam DDR4 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V Dual Channel Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
32GB Crucial 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2 V 288-pin DDR4 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston FURY Renegade DDR4 3600MHz CL16 Dual Channel Kit (2x 8GB) w/ RGB
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology FURY Beast 3200MHz DDR4 Quad Memory Kit (4 x 16GB)
| IN STOCK |
48GB OWC PC23400 DDR4 ECC-R 2933MHz RDIMMs - 6 x 8GB Mac Pro 2019
| IN STOCK |
128GB Kingston FURY Beast 3200MHz DDR4 Quad Memory Kit (4 x 32GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR4 2400MHz PC4-19200 CL17 Dual Channel Memory Kit (2x 4GB)
| IN STOCK |
Inheriting the stylish design from the previous generation, SUPER LUCE RGB SYNC Gaming Memory upgrades the LED lighting effect from single color LED to RGB LED, providing the fanciest lighting effect for gamers looking for RGB memory products without cable management.
Perfectly supporting ASUS AURA lighting control app, SUPER LUCE RGB SYNC allows the seamless RGB lighting effects from the motherboard, graphics card, light strips, and memory kits. The cable-less design brings a great plus to simplify the cable management.
Coming with heat spreaders in stealth black and frost white, SUPER LUCE RGB SYNC series starts at a clock speed of 2133MHz and scales up to 3200MHz. To guarantee the best product compatibility, GeIL also releases Super Luce RGB SYNC series in AMD Edition, severely verified by combinations of AM4 motherboards and AMD Ryzen processors.
This GeIL Super Luce RGB SYNC memory kit supports Gigabyte Fusion, MSI Mystic Light, and ASRock Polychrome on selected motherboards.
| CAPACITY | 32GB |
| MEMORY SPEED | 3200MHz |
| STANDARD | PC4-25600 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Dual Channel Kit |
| CAS LATENCY | CL16 |
| MEMORY TIMINGS | 16-20-20-40 |
| VOLTAGE | 1.35V |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| HEATSINK COLOR | Stealth Black |
| REGISTERED | Unbuffered |
| TECHNOLOGY | 288-pin DDR4 SDRAM memory modules |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| CONFIGURATION | Two 16GB modules per 32GB kit |
| FEATURES | Cableless RGB Illumination Control Design Supports ASUS AURA Lighting control app |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |