| OUT OF STOCK |
128GB AData Premier Pro microSDXC CL10 UHS-I U3 V30 A2 Memory Card with SD Adapter
| IN STOCK |
64GB AData Premier Pro microSDXC CL10 UHS-I U3 V30 A2 Memory Card with SD Adapter
| IN STOCK |
512GB SanDisk Ultra MicroSDHC CL10 Memory Card
| IN STOCK |
256GB Transcend 340S microSD UHS-I U3 A2 Ultra Performance Memory Card w/Adapter
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
32GB Transcend microSDHC CL10 UHS-I Memory Card
| IN STOCK |
512GB Transcend 340S microSD UHS-I U3 A2 Ultra Performance Memory Card w/Adapter
| IN STOCK |
1TB Creator Class 10 Micro UHS-I SDXC Memory Card
| IN STOCK |
64GB Transcend 300S microSDXC UHS-I CL10 Memory Card 95MB/sec
| IN STOCK |
256GB AData Premier Pro microSDXC CL10 UHS-I U3 V30 A2 Memory Card with SD Adapter
| IN STOCK |
1TB Silicon Power Hypera microSDXC™ Express Card SD Express. Class 10. UHS-I U3. V30. A1
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology Industrial UHS-I Class 10 Micro SDHC Memory Card
| IN STOCK |
8GB Kingston Technology Industrial Micro SDHC UHS-I Class 10 Memory Card
| IN STOCK |
Wintec microSDHC Mobile Phone Memory Card
Wintec filemate mobile professional Class 10 SDHC cards will optimize the performance of HD video devices, such as HD cameras and smartphones. The Class 10 rating ensures a minimum write speed of 10mb/s for ultra smooth video capture and data transfers.
| CAPACITY | 32GB |
| TYPE | microSDHC |
| SPEED RATING | CL10 |
| QUANTITY | 1 |
| TRANSFER RATES | Read speed: 80MB/s Write speed: 20MB/s |
| UHS SPEED CLASS | CL10 |
| TEMPERATURE RANGE | -25°C - 85°C |
| DIMENSIONS | 5 mm x 7.6 mm x .76 mm |
| ACCESSORIES | Adapter |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 1 years manufacturers warranty |