| OUT OF STOCK |
| IN STOCK |
NGS Artica Patrol Wireless BT Stereo Headphones - Blue
| IN STOCK |
NGS Artica Patrol Wireless BT Stereo Headphones - White
| IN STOCK |
| IN STOCK |
Marvel Captain America Foldable Headphones
| IN STOCK |
NGS Artica Greed, Wireless BT Headphones, Blue
| IN STOCK |
Adesso Xtream H4 Wired Stereo Headphones w/Microphone
| IN STOCK |
NGS Artica Wrath Wireless BT Headphones - Black
| IN STOCK |
NGS Artica Move True Wireless BT Stereo Earphones, Black
| IN STOCK |
NGS Artica Wrath Wireless BT Headphones - White
| IN STOCK |
NGS Artica Bloom Wireless BT Earphones, Coral
| IN STOCK |
NGS Wireless BT Sports Earphones Artica Runner - Yellow
| IN STOCK |
NGS Artica Move True Wireless BT Stereo Earphones, White
| IN STOCK |
NGS Cross Flip, In-Ear Wired Headphones with 3.5mm Jack, Microphone and Control Buttons, White
| IN STOCK |
Jabra Evolve2 65 USB Type A Professional Headset with Charging Stand - Black
| IN STOCK |
The NGS MS103 is the ideal headset for teleworking and listening music or your favorite shows on your computer. Thanks to its omnidirectional condenser microphone, you will have no problem using it for VOIP and Voice chat with your friends or family.
| COLOUR | Black |
| IMPEDANCE | 32 Ohms/l Khz |
| SENSITIVITY | 101 dB+/- 4 dB |
| CONNECTIVITY TECHNOLOGY | Wired |
| CONNECTOR TYPE | 3.5mm jack |
| CABLE LENGTH | 1.8m |
| MICROPHONE CONNECTIVITY | Yes |
| TYPE | Headset |
| WEARING STYLE | On Ear |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |