2TB Kingston Technology FURY Renegade M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Samsung 980 M.2 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Western Digital Blue 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
1TB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
250GB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Serial ATA III V-NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
960GB Axiom 2.5Inch SAS V-NAND TLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
8TB Samsung 2.5-inch Serial ATA V-NAND MLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
240GB Transcend JetDrive 850 Thunderbolt PCIe SSD Upgrade for Mac
| IN STOCK |
512GB Team Group T-FORCE VULCAN Z 2.5 Inch Serial ATA III 3D NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
4TB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Internal Solid State Drive - Black
| IN STOCK |
512GB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Western Digital Blue SA510 M.2 Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Western Digital WD Green 2.5-inch SATA III SLC Internal SSD
| IN STOCK |
8TB Samsung 870 QVO 2.5-inch Serial ATA III V-NAND MLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 120GB |
| INTERFACE TYPE | Serial ATA III |
| FORM FACTOR | 2.5" |
| DATA TRANSFER RATES | Read speed: 540 MB/s Write speed: 500 MB/s |
| OPERATING TEMPERATURE | 32 - 158 °F |
| MTBF | 1500000 h |
| TRIM SUPPORT | TRIM support |
| S.M.A.R.T. SUPPORT | S.M.A.R.T. support |
| SPECIAL FEATURES | Security algorithms: 256-bit AES S.M.A.R.T. support TRIM support ECC |
| DIMENSIONS | 4in x 2.5in x 0.27in |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 3 years manufacturers warranty |