16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
8GB Integral Courier FIPS 197 Encrypted USB3.0 Flash Drive 256-bit Encryption
| IN STOCK |
64GB SanDisk Cruzer Glide USB2.0 Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Game of Thrones Viserion USB Flash Drive
| IN STOCK |
256GB Kingston Technology IronKey Vault Privacy 50 USB3.2 Type A Flash Drive - Blue
| IN STOCK |
8GB Leprechaun USB Flash Drive
| IN STOCK |
64GB AData UV150 USB3.2 Flash Drive - Black/Red
| IN STOCK |
8GB Integral Crypto Drive FIPS 140-2 Encrypted USB3.0 Flash Drive (256-bit Hardware Encryption)
| IN STOCK |
Star Wars Darth Vader Gift Box - Bluetooth Speaker, 16GB USB, Headphones and USB cable
| IN STOCK |
64GB Kingston DataTraveler 70 USB-C Flash Drive
| IN STOCK |
64GB Kingston Data Traveler Exodia M USB Type A Flash Drive - Black, Blue
| IN STOCK |
128GB PQI U273V Traveling Disk USB Flash Drive - Deep Blue - USB3.0
| IN STOCK |
16GB Leprechaun USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Verbatim Store N Go USB2.0 Type A Flash Drive - Red
| IN STOCK |
JetFlash 590
The capless JetFlash 590 USB 2.0 flash drive utilizes a retractable USB connector to shield your data while in transit - simply push at the colored slider to slide the connector out. The combination of fast data transfer rates and substantial storage space make it easier than ever to store, carry and share all your digital files wherever you go.
The convenient capless JetFlash 590 USB Flash Drive utilizes a retractable USB connector to shield your data while in transit. Simply push/pull the colored slider to expose/retract the connector. With Hi-Speed USB 2.0 transfer rates and extra large capacity, the JetFlash 590 makes it easier than ever to store, carry and share all your digital files wherever you go.
| CAPACITY | 16GB |
| INTERFACE TYPE | USB 2.0 Type A |
| FEATURES | Capless/Retractable connector |
| COLOUR | Black / Red |
| MODEL | JetFlash 590 |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 7, 8, 10 Mac OS 9.0 and later Linux kernel 2.4.2 and later |
| DIMENSIONS | 63.6 mm x 21.2 mm x 10.6 mm |
| WEIGHT | 4.9 g |
| WARRANTY | 5 years manufacturers warranty |