Supermicro 40MM 13000RPM 4-Pin Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent X-1 80mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Phanteks 120MM 2000RPM Reversed Blade Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-PS 140mm 1200RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-3 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings (BL074) ARGB 140mm Computer Case Fans
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PE-P 92mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PL-PS 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 120mm 1850RPM PWM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Lian Li SL Infinity 120MM Computer Case Fan - White, 3 Pack
| IN STOCK |
Noctua 40x20mm 5000RPM 5V PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 140mm 1500RPM 5V PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12 120MM ARGB Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Noctua 140mm 900RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A8 FLX 80mm 2000RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
The NF-A20 is a highly optimised, premium quality quiet 200mm fan. Featuring an AAO (Advanced Acoustic Optimisation) standard frame as well as sophisticated aerodynamic design measures such as Flow Acceleration Channels, the NF-A20 brings the renowned quiet cooling performance of Noctua’s award-winning A-series to the increasingly popular 20cm form factor. The FLX version provides 800/550rpm speed settings via the supplied Low-Noise Adaptor in order to provide full flexibility in fine-tuning the fan for maximum ventilation performance or near-silent operation. Its superb running smoothness, reference-class SSO2 bearing and Noctua’s trusted premium quality make the NF-A20 an elite choice for the highest demands.
| FAN DIAMETER | 200 mm |
| ROTATION SPEED | 550-800 RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 10.7-18.1 dBA |
| AIRFLOW | 100.8-146.9 m³/h |
| CONNECTOR | 3-pin |
| COLOR | Brown |
| VOLTAGE | 12 V |
| POWER CONSUMPTION | 0.96 W |
| DIMENSIONS | 200 mm x 200 mm x 30 mm |