| IN STOCK |
|
Ships in 12 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
Noctua NF-A12X25 Chromax 120MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1850RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Industrial 120mm 2000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 80mm 2200RPM PWM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M8-3 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 140mm 1200RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 92mm 1600RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-PS 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XR-2 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 120MM 2000RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A8 80mm 2200RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
StarTech 60MM TX3 Ball Bearing Computer Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12 120MM ARGB Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-3 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-2 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Featuring advanced aerodynamic design measures such as Flow Acceleration Channels and Noctua’s AAO frame, the NF-A12x15 is a highly optimised, premium quality quiet fan in size 120x15mm. Its 15mm slim design makes the NF-A12x15 ideal for space-restricted applications such as low-profile CPU coolers or HTPC cases. The FLX version provides 1850/1400/950rpm speed settings via the supplied Low-Noise Adaptors in order to allow full flexibility in fine-tuning the fan for maximum ventilation performance or near-silent operation. Its superb running smoothness, reference-class SSO2 bearing and Noctua’s trusted premium quality make it an elite choice for the highest demands.
| FAN DIAMETER | 120 mm |
| ROTATION SPEED | 950-1850 RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 10.2-23.9 dBA |
| AIRFLOW | 46.5-94.2 m³/h |
| CONNECTOR | 3-pin |
| COLOR | Brown |
| VOLTAGE | 12 V |
| POWER CONSUMPTION | 1.56 W |
| DIMENSIONS | 120 mm x 120 mm x 15 mm |