32GB G.Skill Trident Z Neo DDR4 3600MHz PC4-28800 CL14 RGB Quad Channel Kit (4x 8GB) by G.Skill
32GB G.Skill Trident Z Neo DDR4 3600MHz PC4-28800 CL14 RGB Quad Channel Kit (4x 8GB) Image
No longer available. See alternative options
Key Features
  • Trident Z Neo Series, designed specifically for AMD Ryzen 3000, X570 Series
  • 32GB kit containing 4x 8GB modules
  • 3600MHz memory speed, PC4-28800, 288 pins
  • CAS Latency CL14 (14-15-15-35) at 1.45V
  • Backed by G.Skill's lifetime warranty
See full specifications
See product description
Similar Products
Details
Optimized DDR4 Performance for AMD Ryzen 3000
Dual-Tone Design
Sleek Beveled Edge
Powerful Overclocked Performance
Platform Compatibility
Light It Up With RGB Software
Sync Up with System Lighting
OC Profile Support
Specifications
CAPACITY 32GB
MEMORY SPEED 3600MHz
STANDARD PC4-28800
SINGLE/DUAL/TRIPLE Quad Channel kit (4x 8GB)
CAS LATENCY CL14
MEMORY TIMINGS 14-15-15-35
VOLTAGE 1.45V