Lian Li UNI FAN SL140 RGB 2-Pack 140mm Computer Case Fans - White
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-3 120mm 1900RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-F12 120mm 1500RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
StarTech High Air Flow Dual Ball Bearing TX3 Case Fan
| IN STOCK |
Phanteks D30 PWM D-RGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-PS 140mm 1200RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XL-P 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25 FLX 120mm 1200RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noctua Chromax Anti Vibrations Pads - Black - 16-Pack
| IN STOCK |
Noctua 92mm 1600RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A8 FLX 80mm 2000RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noctua 140mm 1500RPM 5V PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 2000RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-3 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Specifically designed for pressure demanding applications such as CPU or radiator cooling, the classic NF-P12 is a long-standing favourite among enthusiast users around the world and helped to found Noctua’s reputation as a top-tier manufacturer of premium quality quiet cooling components.
The new redux edition reissues this award-winning model in a streamlined, accessibly priced package that has been reduced to the essential core: the NF-P12 premium fan. Its industry grade SSO bearing, over 150.000 hours MTTF rating and full 6 years manufacturer’s warranty make the NF-P12 redux a proven premium choice that provides trusted Noctua quality at an attractive price point.
The extra slow 900rpm 3-pin version is ideal for ultra-low-noise applications and highly noise sensitive users who demand near-silent operation.
| FAN DIAMETER | 120 mm |
| ROTATION SPEED | 900 RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 12.6 dBA |
| AIRFLOW | 63.4 m³/h |
| CONNECTOR | 3-pin |
| COLOR | Grey |
| VOLTAGE | 12 V |
| DIMENSIONS | 120 mm x 120 mm x 25 mm |