StarTech 60MM TX3 Ball Bearing Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 92mm 2500RPM PWM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Phanteks D30 PWM D-RGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
be quiet Light Wings (BL073) ARGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12 120MM ARGB Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Noctua Industrial 120mm 2000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 140mm 1500RPM 5V PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PR-2 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings ARGB 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XE-2 92mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Noctua 92mm 1600RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-4 120mm 2400RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 120mm 29.7dBA Computer Case Fan - Black Brown
| IN STOCK |
Phanteks D30 PWM D-RGB 120mm Computer Case Fan - 3 pack
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-2 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Introducing the MasterFan Pro series
MasterFan Pro RGB series provides a specific air cooling solution ideally for CPU coolers and chassis in-take fans. Designed for Builders with RGB-enabled PCs, you can feel the flow with full color fun and perfectly match your PC's theme. The MasterFan Pro series is fitted with multiple layers of our exclusive noise reduction technologies and a perfect blend of fan blade design that together work in harmony to cool your entire case and its components in silence.
Designed from the Skies
Air Pressure - Heli-Inspired
Fan blade design inspired by helicopters. They move the air less distance but pack more force into the space in front of the fan.
Air Pressure RGB
Air Pressure RGB 3 in 1 With RGB LED Controller
| FAN DIAMETER | 140 mm |
| ROTATION SPEED | 650-1550 RPM ±10% |
| QUANTITY | Triple Pack |
| LIGHTING | RGB |
| NOISE LEVEL | 6-20 dBA |
| AIRFLOW | 46.2 CFM ±10% |
| CONNECTOR | 4-pin |
| COLOR | Black |
| VOLTAGE | 12V DC |
| POWER CONSUMPTION | 3.84 W |
| DIMENSIONS | 140 mm x 25 mm x 140 mm |
| WEIGHT | 662 g |