Adesso EasyTouch 630UB USB QWERTY Keyboard - English Layout
| IN STOCK |
Logitech K400 Plus Keyboard - US Layout
| IN STOCK |
Seal Shield Silver Seal QWERTY Keyboard - Black - US Layout
| IN STOCK |
Kensington K64370 USB - US Layout
| IN STOCK |
Logitech Keyboard K120 - UK Layout
| IN STOCK |
Logitech MK270 Wireless Keyboard and Mouse Combo - UK Layout
| IN STOCK |
Logitech Wireless Touch K400 Plus RF Wireless Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech G512 GX Brown Switch Gaming Keyboard - Carbon
| IN STOCK |
Logitech MK220 RF Wireless Mouse Keyboard Combo - English Layout - Black
| IN STOCK |
Logitech K120 Wired Keyboard - German Layout - Black
| IN STOCK |
Seal Shield Keyboard Silver Storm Washable Black - US Layout
| IN STOCK |
Dell Wired Keyboard KB216 - US Layout
| IN STOCK |
Logitech MK120 Corded Thin Profile USB QWERTY Desktop Keyboard and Mouse Combo - UK Layout
| IN STOCK |
Seal Shield Low Profile USB Wired Waterproof Keyboard - Black, US English Layout
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit Wireless Black Keyboard - US English Format
| IN STOCK |
No-nonsense, No Compromise
Get a straightforward keyboard that performs well on the battlefield with the CK550 Gaming Keyboard. Mechanical switches rated for 50 million clicks will guarantee your keyboard will stay combat-ready during all your long-lasting skirmishes. On-the-Fly Controls allow customization of your settings like RGB lighting and macros in real time, while software lets you get even further customization. Simply put, the CK550 is a capable tool that gets the job done.
On-the-Fly Controls
Make real-time adjustments to lighting and macros with no software necessary.
Standard Layout
Standard size layout and bottom row for easy keycap customization.
MECHANICAL Switches
Durable mechanical switches rated for 50 million keypresses.
New & Improved Easy-to-use Software
Map 16.7 million colors to any key, customize lighting modes, and fine-tune macros.
| CONNECTION | USB, Wired |
| LOCALIZATION | US English |
| COLOR | Black |
| DESIGN STYLE | Straight, Gaming |
| BACKLIGHT | Red/Green/Blue |
| KEY SWITCH TYPE | Gateron (Blue) |
| FEATURES | RGB |
| CABLE LENGTH | 1.8 m |
| DIMENSIONS | 460 mm x 135 mm x 41 mm |
| WEIGHT | 850 g |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |