6GB OWC DDR3 SO-DIMM PC3-8500 1066MHz CL7 Dual Channel Kit (1x 2GB + 1x 4GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory module CL11
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 CL9 SQ Series laptop memory dual channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill Ripjaws DDR3 1866MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory module CL11
| IN STOCK |
8GB Silicon Power DDR3 1600MHz SO-DIMM laptop memory CL11 204 pins
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 1600MHz SO-DIMM laptop memory dual channel kit (2x 8GB) CL11 - 1.35V
| IN STOCK |
4GB OWC DDR3 SO-DIMM PC3-8500 1066MHz CL7 Dual Channel Kit (2x 2GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory kit (2x 4GB) CL11
| IN STOCK |
12GB OWC DDR3 SO-DIMM PC3-10600 1333MHz CL9 Dual Channel Kit (1x 4GB + 1x 8GB)
| IN STOCK |
16GB OWC 1867MHz DDR3 SO-DIMM PC3-14900 2x 8GB Memory Upgrade Kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V Laptop Memory Kit (2x 4GB) CL9
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 1066MHz SO-DIMM Laptop Memory Kit 2x4GB for Apple Mac (PC3-8500)
| IN STOCK |
8GB Team Group Elite DDR3 SO-DIMM 1600MHz CL11 Memory Module
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-10666 CL9 SQ Series 1333MHz single laptop memory module
| IN STOCK |
16GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM laptop memory dual channel kit (2x 8GB) CL9
| IN STOCK |
16GB Crucial DDR3 SO DIMM is a dual memory module with 1866MHz (PC3-14900) memory speed. There's an easy cure for a slow computer: more memory. Designed to help your system run faster and smoother, Crucial Laptop Memory is one of the easiest and most affordable ways to improve your system‚s performance. Load programs faster. Increase responsiveness. Run data-intensive applications with ease, and increase your laptop‚s multitasking capabilities.
| CAPACITY | 16GB |
| STANDARD | PC3-14900 |
| MEMORY SPEED | 1866MHz |
| CAS LATENCY | CL3 |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Dual Channel kit |
| VOLTAGE | 1.35 V |
| FORM FACTOR | 204-pin SO-DIMM |
| PACKAGING | Retail packaging |